PRAHA – měsíční projekt

Zelené oddělení

V únoru jsme navštívili Prahu. Snažili jsme se postavit Petřínskou rozhlednu a udělali jsem si výlet na ni a do zrcadlového bludiště. Nakoukli jsme do pražské ZOO. Postavili jsme Národní muzeum. Konečně jsme se dostali k našemu oblíbenému vaření a udělali jsme obložené chlebíčky. Pomalu se přesouváme na Prahu 3. foto:

Červené oddělení

V únoru jsme navštívili naše hlavní město Prahu. Seznámili se s jejími památkami a jednu z nich (Národní divadlo) si namalovali a vyrobili. Zhlédli film Chobotničky z II. patra a z vlastně vyrobených kornoutků mlsali popcorn. Dále nás čekala plavba pod Karlovým mostem a po Čertovce, kde se Chobotničky natáčely. Poslední týden jsme si zabruslili pod Žižkovskou věží a uspořádali závod v biatlonu. foto:

Fialové oddělení

V měsíčním projektu Praha jsme se seznámili s památkami Prahy. Vyrobili jsme maketu Karlova mostu, plavili se po řece Vltavě pod Karlovým mostem v Pražských Benátkách a shlédli film Chobotničky a mlsali popcorn. Stavěli jsme Petřínskou rozhlednu. Protože probíhala Olympiáda, navrhli jsme olympijské čepice sportovcům a zkusili si biatlon a rychlobruslení. foto:

Žluté oddělení

Během února jsme se plavili po řece Vltavě. Vyrobili jsme model Tančícího domu. Povídali jsme si o tom, jak se dříve plavilo dřevo a zkusili jsme vytvořit malé vory. Soutěžili jsme ve stavění mostů a hradů. A dozvěděli jsme se něco z českých pověstí při vycházce na Vyšehradě. foto:

Oranžové oddělení

Šli jsme s dětmi oranžové družiny na Karlův most, Staroměstské nám., a na další krásné památky v Praze. Inspirovalo nás to k malování a výrobě Hradčan a Orloje. Udělali jsme z kartonu model Železničního mostu a na čas jsme ho šroubovali. Ve třídě jsme prolézali “Pražské podzemí“ projekt Praha se nám líbil. foto:

Modré oddělení

Modré oddělení v únoru cestovali po Praze. Nejdříve jsme pomohli postavit mistru Hanušovi Orloj, potom jsme si troufli i na Žižkovskou věž, která se nám snad docela povedla. Rozhodli jsme se jí věnovat Infocentru na náměstí Jiřího z Poděbrad. Navštívili jsme také Karlův most. Vyráběli jsme obložené chlebíčky, které vymyslel na počátku 20. století pražský lahůdkář Jan Paukert. Také jsme se vypravili na Petřínskou rozhlednu a nakonec jsme si zahráli na průvodce Prahou. foto:

Bílé oddělení

V našem dalším měsíci jsme se zaměřili na Prahu, povídali si o ní, co tady vše máme. Co známe za památky a ty jsme si nakreslili. Poté jsme se podívali na video ,,Legendy staré Prahy“ a sami zkusili takovou legendu napsat. Taky jsme jako třída byli u Národního muzea. A v neposlední řadě, jsme si trochu i zasportovali. foto:

 

Další články:

Skvělý úspěch – Mladý chemik ČR

Žák 9.A Ondřej Mézl se dne 13. 6. 2024 zúčastnil celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Do celé vícekolové soutěže se přihlásilo na

Skip to content