Postup při výskytu černého kašle ve třídě

Vážení rodiče,
Hygienická stanice hlavního města Prahy informovala školu o postupu v případě výskytu černého kašle ve třídě a požádala nás, abychom Vám tuto informaci předali:
 
Pokud se ve třídě vyskytne onemocnění černým kašlem, mohou do školy docházet pouze děti, které jsou proti tomuto onemocnění řádně očkovány. Děti, které očkovány nejsou, nemohou docházet do kolektivu po dobu 21 dní (maximální inkubační doba nemoci), tato lhůta se počítá ode dne vyřazení nemocného dítěte z kolektivu. Pracovníci hygienické služby mohou proočkovanost dětí ve třídě kontrolovat tak, že zkontrolují záznamy v očkovacích průkazech dětí. V případě výskytu onemocnění mohou pracovníci hygienické stanice požádat školu o součinnost při zavádění protiepidemických opatření a při kontrole proočkovanosti.
 
Informace o onemocnění černým kašlem jsou dostupné na stránkách Státního zdravotního ústavu (ZDE) a v dokumentu SZÚ níže

Další články:

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

pracoviště Lobkovicovo úterý 23. 4. 2024 – od 17, 00 hodin pro II. stupeň, následují konzultace do 19,00 hodin              

LOB – Rodičovská brigáda

Milí rodiče, máme na Vás velkou prosbu. V sobotu 20. dubna 2024 od 9:00 na zahradě školy sestavíme, nalakujeme a usadíme dřevěný domek, který bude

Aktuálně ve škole (32. týden)

pracoviště Lobkovicovo V pondělí 8.4. mají 5.A a 5.B naplánovanou dopravní výchovu.1.A a 2.A navštíví stanici přírodovědců.Tento den probíhá sbírka pro Klokánek. V úterý 9.

Skip to content