TURNAJ V ŠACHU

Našim žákům se letos opět dařilo úspěšně reprezentovat naši školu v kvalifikaci pravidelného přeboru družstev škol dne 28. 1. 2025.

Družstvo II. stupně si vedlo skvěle, mělo „štěstí“ na los a hrálo s těmi nejsilnějšími soupeři. Jediné dvě prohrané partie byly proti týmu PORG A a Mensa a ti také skončili suverénně na prvním a druhém místě. V posledním 7. kole bojovalo několik týmů o poslední postupové místo a to se fantasticky povedlo našemu družstvu, takže jde do finále.

Anežka Vyskočilová k tomu získala stříbrnou medaili za druhý nejlepší výkon na 4. šachovnici a Maxime Dorey získal na své 3. šachovnici dokonce zlatou, za celý turnaj ztratil jen půl bodu. Celkem hrálo 23 týmů na 11 šachovnicích.

Družstvo I. stupně si vedlo také velmi pěkně. Ještě po 6. kole mělo šanci na postup do finále. Bohužel do posledního kola nastoupilo proti velmi silnému soupeři, družstvu ZŠ Na Smetance A, a kluci skončili nakonec na 9. místě z celkového počtu 25 týmů a to je moc hezký výkon.

Byl to náročný den, ale všichni byli úžasní a šikovní a turnaj si užili. Náhradníci, kteří nebyli povoláni do hry, byli důležitou psychickou podporou svému týmu.

GRATULUJEME 🙂

Další články:

Aktuálně ve škole (33. týden)

pracoviště Lobkovicovo V pondělí 14. 4. vyrazí 3.A a 4.B na program Velikonoce na statku.Vybraní žáci se zúčastní turnaje ve vybíjené. V úterý 15. 4. se vybraní žáci

Rezervace termínu k zápisu do 1. třídy

Vážení rodiče, rádi bychom vás informovali, že vzhledem k vyčerpání předchozích termínů jsme do rezervačního systému přidali nové časové možnosti. Tímto krokem se snažíme vyjít

Skip to content