Březnové dění v naší školní družině bylo letos neobyčejně pestré a neslo se především v duchu objevování hor. Toto téma jsme pojali všemi smysly – od tvoření v písku až po sportovní výkony. Využili jsme krásného jarního počasí a vyrazili na hřiště, kde pod rukama dětí vyrostly fascinující stavby. Zatímco mladší žáci stavěli pohoří podle své vlastní fantazie, starší se proměnili v malé kartografy a podle fotografií modelovali věrný reliéf Krkonoš. Své modely pak doplnili ručně vyrobenými vlaječkami s názvy vrcholů a jejich nadmořskou výškou. Venku na hřišti proběhla také napínavá týmová soutěž, při které děti soupeřily v tom, kdo postaví nejvyšší „horu“ z hraček a sportovních potřeb.
Velkou novinkou v našem programu byl závod v běhu do schodů. Tato netradiční disciplína prověřila fyzičku všech zúčastněných a postarala se o skvělou atmosféru. Ti nejrychlejší běžci z naší budovy pak hrdě postoupili do velkého finále, které se uskutečnilo na pracovišti Lobkovicovo.
Vedle sportování a stavění jsme se však intenzivně věnovali i přípravám na jaro. Prakticky celý měsíc se děti pilně činily při výrobě dekorací na Velikonoční jarmark, a to jak v rámci vyučování, tak i v odpoledních hodinách v družině. Vlastnoruční tvoření děti nesmírně bavilo, ale největším zážitkem pro ně byl samotný prodej rodičům. Role malých obchodníků se zhostily s nadšením a celý jarmark si náramně užily.
Pomyslnou tečkou za březnovým programem byla burza knih uspořádaná v poslední den měsíce. Děti si mezi sebou vyměňovaly přinesené knížky a časopisy, díky čemuž daly starším příběhům nový život a samy si odnesly domů zajímavé čtení od svých spolužáků. Březen na Perunce byl zkrátka měsícem spolupráce, pohybu na čerstvém vzduchu i kreativního tvoření.


