Hlas dětí v diskuzi o digitálním wellbeingu

Ve středu 27. května 2026 jsme se zúčastnili Kulatého stolu zaměřeného na téma digitálního wellbeingu a využívání mobilních telefonů ve školách. Setkání proběhlo v Atriu Žižkov a nabídlo prostor pro otevřenou diskuzi, sdílení zkušeností i různých pohledů na aktuální téma, které se dotýká škol, rodin i samotných dětí.

Velmi si vážíme toho, že na akci zazněl především hlas žáků. Naši zástupci z osmého ročníku vystoupili před zástupci města, řediteli škol i širokou veřejností a otevřeně sdíleli své názory a zkušenosti. Mluvili například o tom, že z jejich pohledu není potřeba plošných zákazů mobilních telefonů. Zároveň ale zaznělo i to, že pokud jsou pravidla nastavena, nemají problém je respektovat. Děti také otevřeně hovořily o tom, že na mobilních telefonech a počítačích tráví tři i více hodin denně.

Oceňujeme odvahu, iniciativu i schopnost našich žáků zapojit se do veřejné diskuze o tématu, které se jich bezprostředně týká. Jsme rádi, že mohli být součástí setkání, které podporuje vzájemný dialog a hledání společných cest k zdravému digitálnímu prostředí ve školách.

Jak celý Kulatý stůl probíhal, se můžete dozvědět zde: https://skolypraha3.cz/jak-neztratit-lidskost-v-digitalni-revoluci-kulaty-stul-prahy-3-hledal-recept-na-digitalni-balanc-ve-skolach/

Další články:

Obhajoby absolventských prací

Naši žáci 9. ročníku mají za sebou  obhajobu absolventských prací. Tento projekt je příležitostí ukázat, že dokážou samostatně vyhledávat informace, pracovat s nimi, kriticky je

Ozdravný pobyt v Harrachově

Perunka dorazila v pořádku na ozdravný pobyt do Harrachova. Po příjezdu se děti ubytují a následně vyrazí prozkoumat okolí a seznámit se s krásami místní

Ozdravný pobyt v Itálii

Včera se třídy 6.A, 6.B a 7.C vydaly z Prahy autobusem na dlouho očekávaný ozdravný pobyt v Itálii. Cesta byla poměrně náročná, především kvůli nočnímu