Nová pravidla pro používání roušek a respirátorů

Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření čj. MZDR 15757/2020-44/MIN/KAN (dostupné ZDE), které platí od 25. 2. 2021 do odvolání. Z tohoto opatření vyplývá povinnost používat  ve škole pouze respirátory s filtrační účinností minimálně 95 % (např. FFP2/KN 95) nebo zdravotnickou jednorázovou masku, která odpovídá minimálně normě  ČSN EN 14683+AC. Povinnost používat tento ochranný prostředek dýchacích cest platí jak ve vnitřních prostorech školy, tak při pobytu venku v případě, že nejsou dodrženy rozestupy alespoň 2 metry. Používání uvedené ochrany je povinné jak pro žáky, tak pro pracovníky školy. Ochranu dýchacích cest lze odložit pouze při konzumaci jídla nebo pití ve školní jídelně, a to pouze pokud strávník sedí u stolu.

Pedagog může výjimečně použít ochranný štít, pokud je třeba, aby žáci při výuce viděli na ústa učitele, musí však dodržet vzdálenost minimálně 2 metry od žáků.

Další články:

Osobnosti českých vynálezů

V dubnu – Science show, návštěva Technického muzea, pokusy a Česko běží modře – běh pro autismus. Dubnová challenge pro Anetku, která trpí DMO. Děkuji

Skip to content