Evropa – měsíční projekt

 

Zelené oddělení 

Tento měsíc jsme cestovali po Evropě. Vyhráli jsme bitvu s Vikingy ,navštívili jsme Grónsko, kde jsme si jako slavní cukráři upekli dortové OSTROVY. V Londýně jsme navštívili královnu a popili čaj o páté. Do Španělska jsme si odskočili na Sangrii a zatančili Macarenu. Dále nás pozvali naši kamarádi do Francie ,kde jsme ochutnali úžasný quiche ,na Slovensku jsme ochutnali pitu. V Německu jsme si upekli štrůdl. Po Ukrajině nás provedli Bohdan a Zlatuška. Dostali jsme dopisy od našich hendikepovaných kamarádů.   Cestujeme také za naší spolužačkou do Maďarska. Celý měsíc jsme zakončili vyhodnocením teamů. Fotogalerie:

Červené oddělení

Návštěva Evropy začala seznámením všech jejich států a poznáním státních vlajek z kterých jsme si vyrobili pexeso, ve kterém proběhl turnaj. Poté jsme navštívili Itálii a upekli si každý svou pizzu. Poslední zastávkou byla Francie a výběh na Eiffelovu věž. Fotogalerie:

Fialové oddělení

Cestováním po Evropě jsme se seznámili se zajímavostmi států a vlajkami, ale hlavně jsme se naučili pozdravit v několika jazycích. Protože jsme se chtěli podívat do kuchyně v Itálii a v Německu, tak jsme si museli vyrobit kuchařskou čepici, potom jsme upekli pizzu a štrůdlík. Zasportovali jsme si velkým turnajem ve stolním fotbálku, zdolali největší horu Evropy jako horolezci a prolezli nejnižším místem Evropy. Fotogalerie:

Žluté oddělení

Během listopadu jsme trochu cestovali po Evropě. První týden se nesl v trochu strašidelném halloweenském duchu. Četli jsme si příběhy o strašidlech a upekli si Irské sušenky. Potom jsme se přesunuli do Holandska, kde jsme si vyzkoušeli slalom v dřevácích a vyrobili jsme si papírové mlýny. Ve Velké Británii jsme si zasoutěžili, kdo by byl nejlepší stráží Buckinghamského paláce a vytvářeli jsme londýnský Double decker z papíru. Nakonec jsme nakreslili pár pohlednic z různých koutů Evropy a vyzkoušeli si, jak muselo být těžké malovat Sixtinskou kapli ve Vatikánu.

Fotogalerie:

Oranžové oddělení

S dětmi jsme formou překážkové dráhy procestovali Evropu – města a řeky, uvařili jsme Alpskou marmeládu a čtyři skupinky připravily prezentaci o zajímavostech Itálie, Rumunska, Chorvatska a Slovenska. Jejich práce byla odměněna potleskem a sladkostmi. Fotogalerie:

Modré oddělení

V listopadu jsme cestovali po celé Evropě s naším kamarádem Cesťáčkem. Všechny státy, které jsme procestovali si můžete prohlédnout v našem cestovním batohu, který je vystavený ve vestibulu. Také jsme si zahráli Mistrovství světa ve fotbale. To se nám trochu protáhlo, protože spousta týmů byla v karanténě, tak teprve dohráváme. Navštívili jsme Oktoberfest a soutěžili v pití ,,PIVA“ Zatancovali jsme si na norskou písničku ,,Liščí song“ v převlecích za zvířátka, jedli jsme špagety na čas a upekli jsme si vlastní pizzu. A teď už se těšíme k nám do Česka. Fotogalerie:

Bílé oddělení

S dětmi jsme se dostali do Evropy, kde jsme objevovali její státy a hlavní města. Každý z dětí běžel běh Evropy za určitý stát a v neposlední řadě jsme si udělali také kvíz na informace, co jsme si zapamatovali. Fotogalerie:

Další články:

4. školní týden na Perunce

V úterý 26. 9. jde přípravná třída na vycházku v okolí školy. Ve středu 27. 9. navštíví 4. třídy Poslaneckou sněmovnu. Na pátek 29. 9. je vyhlášeno ředitelské volno.

3. školní týden na Perunce

Ve středu 20. 9. 2023 se čtvrté třídy zúčastní akce Den stromů.  https://lhmp.cz/2023/08/17/pozvanka-prozijte-s-nami-den-stromu-v-kunratickem-lese/  

Volby do školské rady

Vážení rodiče, funkce jednoho člena  školské rady, který zastupoval zákonné zástupce za pracoviště Lobkovicovo, a  jednoho člena školské rady, který zastupoval zákonné zástupce za pracoviště

Skip to content