Česká republika

Zelené oddělení

Měsíc prosinec jsme procestovali po České republice. Vyrobili jsme přání a nacvičili taneček pro naše hendikepované kamarády. Protože se blíží olympijské hry, navrhli a vyrobili jsme si olympijskou kolekci a zasoutěžili jsme si v biatlonu.  Cestou po naší republice, jsme navštívili hrady a zámky, kde se natáčely pohádky. Dokončili jsme dřepovou výzvu a posunuli jsme se o několik kilometrů za naší bývalou spolužačkou Emilkou do Budapešti. fotogalerie:

Červené oddělení

V prosinci jsme se seznámili s ČR, která se skládá z několika krajů. Společně jsme navštívili kraj Jihočeský a uspořádali soutěž ve výlovu Třeboňských kaprů. A protože se Vánoce blíží, také jsme vyrobili malé dárečky pro rodiče z nepečeného cukroví a navštívili Betlém na nám. Jiřího z Poděbrad. Poslední středu byla vyhlášená soutěž Česko-družina má talent, kde děti nejen zpívaly a tančily, ale také kouzlily a převedly spousty dalších svých dovedností. Na závěr si rozbalily dárečky, které dostaly pod stromeček do ŠD. fotogalerie:

Fialové oddělení

Jako všechna oddělení jsme cestovali kraji České republiky s názvem Z pohádky do pohádky po hradech a zámcích. Děti krásně vytvořily symboly ČR, vylovily vánoční kapříky a vrhly se do českých vánočních dílniček, aby vyrobily dáreček pro rodiče. Vánoční vycházkou jsme navštívili Betlém na náměstí Jiřího z Poděbrad. Děti u Betléma zazpívaly koledu. Závěr našeho putování s pohádkou byl na Vánoční besídce v pohádkových maskách. Jak se nám vše povedlo,  můžete vidět v naší fotogalerii:

Žluté oddělení

V prosinci jsme zůstali v České republice a věnovali jsme se přípravám na vánoční svátky. Vyráběli jsme kapry, vánoční ozdoby a přáníčka. Soutěžili jsme při výlovu rybníka, útěku z pekla a putovali jsme na Říp. Nakonec jsme oslavili Vánoce na vánoční besídce. Zpívali jsme koledy, hráli hry a rozbalovali dárky. fotogalerie:

Oranžové oddělení

České vánoce jsme začali pečením a zdobením perníčku, soutěžili jsme v hádání měst ve všech krajích ČR, skládali na čas puzzle naší republiky a prosinec zakončili procházkou na nám. Míru, kde jsme se podívali na betlém a besídkou v naší družince s vánočním překvapením. fotogalerie:

Modré oddělení

V prosinci jsme cestovali po České republice a jejich krajích o kterých jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Dále jsme vystoupali na nejvyšší horu Sněžku. Také jsme si pohráli se slepou mapou do které jsme doplňovali města hory a další. Nakonec jsme si připravili malé Vánoce, dárečky, ozdobili mufíny, připili na zdraví v novém roce, ať je lepší než ten minulý. A už jsme se těšily na Vánoce. fotogalerie:

Bílé oddělení

V tomto měsíci nás čekalo téma Česká republika. Nejprve jsme si nakreslili mapu a řekli, kde jsou jaké kraje a řeky. Týden potom jsme si udělali hezkou českou párty. Třetí týden turnaj krajů ve stolním fotbálku a naposledy malé české školní Vánoce. fotogalerie:

 

 

Další články:

4. školní týden na Perunce

V úterý 26. 9. jde přípravná třída na vycházku v okolí školy. Ve středu 27. 9. navštíví 4. třídy Poslaneckou sněmovnu. Na pátek 29. 9. je vyhlášeno ředitelské volno.

3. školní týden na Perunce

Ve středu 20. 9. 2023 se čtvrté třídy zúčastní akce Den stromů.  https://lhmp.cz/2023/08/17/pozvanka-prozijte-s-nami-den-stromu-v-kunratickem-lese/  

Skip to content