Středočeský kraj – měsíční projekt

Zelené oddělení

Měsíc leden jsme věnovali Středočeskému kraji. Trochu nám do všeho hodil vidle covid a my jsme museli nasadit roušky, ale i tak jsme si to užili. Začali jsme bruslit a musím pochválit všechny děti, které už krásně bruslí. Velké poděkování patří všem dospělákům, kteří nám chodí pomáhat.

fotogalerie:

Červené oddělení

Se Středočeským krajem jsme se přesunuli do světa pohádek. Navštívili jsme několik hradů a zámků, které jsme si vyrobili. Zasoutěžili si s Karkulkou o závod, naučili se písničku o hradu Okoři a uspořádali karneval, kde nás navštívilo spousta pohádkových bytosti. Děti si zasoutěžily a zatančily. Odměnu za nejlepší masku si nakonec odnesl každý. Fotogalerie:

Fialové oddělení

Ve Středočeském kraji jsme nejdříve zavítali do Brd, kde byla neobyčejná koulovačka a stavění sněhuláka. Dále jsme navštívili město Příbram a místo těžby uhlí, těžili zlato. Také jsme se podívali do Příbramského pekla, kde jsme čarovali a poslali dopis kamarádům ze základní školy na Šumavě. Nakonec jsme si zahráli na konstruktéry aut v Mladé Boleslavi. Jak se nám vše povedlo můžete vidět v naší fotogalerii.

Foto:

Žluté oddělení

V lednu jsme putovali po Středočeském kraji. Nejprve jsme navštívili slovanské hradiště v Kouřimi a zkoušeli jsme modelovat mističky a džbánky. Další týden jsme se zastavili v Hrusicích, kde se narodil Josef Lada. Pořádali jsme turnaj v pexesu s jeho obrázky. Také jsme konečně vyrazili na brusle. Nakonec jsme navštívili skanzen v Přerově nad Labem – malovali jsme chaloupky, ve kterých se dřív žilo a zahráli jsme si hru, kdo nasbírá nejvíce vajíček v kurníku. fotogalerie:

Oranžové oddělení

V měsíci lednu jsme se seznámili se zajímavostmi Středočeského kraje a měli jsme sportovní aktivity, lyžování v Brdech, biatlon na Monínci a bruslení v Praze – Pod věží, a ještě karneval na zámku Žleby. Fotogalerie:

Modré oddělení

V lednu jsme cestovali Středočeským krajem. Navštívili jsme horu Říp, v Kutné hoře jsme těžili stříbro, pomohli jsme automobilce v Mladé Boleslavi vymyslet nová auta, navštívili jsme rodiště strýčka Jedličky, kde jsme si připravili scénky se zvířátky. Nakonec jsme si zatrénovali na Kladně s hokejisty a zkoušeli jsme trefu na branku. fotogalerie:

Bílé oddělení

V lednu jsme zamířili do Středočeského kraje, kde jsme objevili jeho krásná města skrze video a mapu a udělali jim erby. Kreslili krásné hrady a zámky tohoto kraje. Sportovali jsme jako Jaromír Jágr na Kladně. Foto:

 

 

 

Další články:

4. školní týden na Perunce

V úterý 26. 9. jde přípravná třída na vycházku v okolí školy. Ve středu 27. 9. navštíví 4. třídy Poslaneckou sněmovnu. Na pátek 29. 9. je vyhlášeno ředitelské volno.

3. školní týden na Perunce

Ve středu 20. 9. 2023 se čtvrté třídy zúčastní akce Den stromů.  https://lhmp.cz/2023/08/17/pozvanka-prozijte-s-nami-den-stromu-v-kunratickem-lese/  

Volby do školské rady

Vážení rodiče, funkce jednoho člena  školské rady, který zastupoval zákonné zástupce za pracoviště Lobkovicovo, a  jednoho člena školské rady, který zastupoval zákonné zástupce za pracoviště

Skip to content