Pébečko

Na naší škole proběhl 2. ročník participačního rozpočtu. Pébečko je projekt, ve kterém žáci základních škol sami rozhodují, jak utratit část školního rozpočtu. Naučí se kriticky přemýšlet nad svým okolím, dostanou příležitost přispět k rozvoji školy. Projekt je vede k pochopení principů demokracie, ale také ceny peněz a hospodaření s nimi. Během 1. ročníku na základě vítězného návrhu žáků škola vybudovala čtenářský koutek a herní zónu.

Děti z Dětského poradního sboru sbíraly podněty od svých spolužáků a poté paní ředitelce představily dva projekty, které mají zlepšit a zpříjemnit čas strávený ve škole. 5. a 6. října proběhlo hlasování přes Škola OnLine.

Vítězný návrh (vybudování venkovní učebny) získal 135 hlasů. Společně s vedením školy a Radou rodičů se zaměříme na realizaci vítězného návrhu.

Další články:

McDonald´s Cup

Ve středu 17. dubna a ve čtvrtek 18. dubna proběhl v areálu SARA Pražačka 25. ročník fotbalového turnaje McDonald´s Cup. Obou turnajů se účastnilo 9

LOB – Rodičovská brigáda

Milí rodiče, máme na Vás velkou prosbu, V SOBOTU 20. dubna od 9:00 (v případě deště v neděli 21. 4.) na zahradě školy sestavíme, nalakujeme a usadíme DŘEVĚNÝ

Skip to content